PvP Sunucu Sıralaması

Metin P-Server 2023 Özellikleri

14.10.2023

Metin2 P-Server'ın türüne bağlı olarak, topluluk 2023'te birkaç P-Server özelliği bekliyor.

Çoklu Çiftlik Bloğu

Aeldra tarafından icat edilen Multi Farm Block sistemi, hiçbir P-Server'ın kaçırmaması gereken bir sistemdir. Hangi tür sunucu olduğu önemli değil, Oldschool, Middleschool, Newschool, Official gibi, günümüzde her tür P-Server bu özelliğe ihtiyaç duymaktadır. Sistem, oyuncunun düşmesini engeller aynı anda 2'den fazla karakter. Genellikle sistemin 2 karakterlik bir sınırlaması vardır aynı zamanda P-Server'ların çoğunda.Hedef Metin Kuyruğu

Metin2 Hedef Metin Kuyruğu

Rubinum'un icat ettiği Metin Sırası sistemi, Ortaokul ve Lise'de bulunmayan bir sistemdir. Metin2 P-Server kaçırmalı. Sistem, oyuncunun bir kuyruğa en fazla 5-6 hedef seçmesine izin verir Metin taşlarından karakter birbiri ardına farm yapmalıdır. P-Server'ların çoğunda varsayılan değer Itemshop öğesi olmadan 3 ve Itemshop'tan bir öğe ile 5-6'ya kadardır.

Offline Mağaza Sistemi

Metin2 Offline Shop

World of Metin2 (WoM2) ve Metin2SG tarafından icat edilen Offline Shop sistemi, Oyuncu, çevrimiçi olmadan kişisel bir özel mağazada ürün satabilir. Birkaç yıl sonra Metin2 P-Sunucuları, resmi sunucularına da bir Offline Shop uyguladı.

Mağaza Arama Sistemi

Metin2 Mağaza Arama

Geliştirilmiş bir Mağaza Arama, hemen hemen her Ortaokul ve Yeni Okul Metin2 P-Server için bir zorunluluktur. Oldschool sunucular için, günümüz Metin2 Pserver standartları için daha az filtreli basit bir sunucu gereklidir.

Yaşam Kalitesi (QoL) özellikleri

Hemen hemen her Metin2 P-Server için bir çok Quality of Life (QoL) özelliği de gereklidir. otomatik toplama, alma filtresi, canavarlardan geçme, canavar bırakma bilgileri, çoklu açma gibi Sandıklar aynı anda, tüm eşyaları böler, Kanal değiştirici, Metin ölçeği, Görüş alanı, minimum 4 envanter sayfası, özel depo/envanter, artırılmış buff beceri süresi, buffi, binler için "k" ile kısaltma, madeni paralar için oy verin, Bonus için oy verin, güçlendirme için oy verin, iyileştirme penceresi açık kalır ve çok daha fazlasını yapın.

Otomatik Av Sistemi

Metin2 Otomatik Av

Otomatik Av, yalnızca AFK seviyelendirme için yararlı olan resmi sunucudan bir özelliktir. Canavarları otomatik olarak öldürür, Kılıç Aurası, Büyülü Bıçak, Büyülü Zırh, Çılgın gibi güçlendirme becerilerini etkinleştirir. Experience Ring, Yabby balığı gibi itme öğelerini ve çiy veya Kırmızı İksir gibi iksirleri deneyimleyin. 2023 yılı itibariyle, Auto Hunt sistemi Ortaokul ve Newschool Metin2 P-Server'da olması gereken bir özellik çünkü oyuncular sevmiyor seviye atlamak için bu kadar zaman harcamak ya da sadece oynamak için o kadar zamanları yok.

Botu Değiştir

Metin2 Switch Bot

Switchbot, her Metin2 P-Server'ın sahip olması gereken en önemli özelliklerden biridir, çünkü hiç kimsede öğeleri manuel olarak büyülemek için zaman veya sabır. Çoğu Ortaokul ve Newschool Metin2 P-Server'da bu olmalıdır özelliği, oyunculara iyi bir oyun deneyimi sunmak için. Geçmişte, sunucuların çoğu Mijago'nun Switchbot'unu kullanıyordu günümüzde hemen hemen her sunucu Sanii switchbot'u kullanıyor. Bazı Eski Tarz Metin2 P-Server bir kılavuz kullanıyor Enchant Item'ın bu sunucularda elde edilmesinin daha zor olması nedeniyle Switchbot sisteminin türü. Ayrıca bir sadece bir tıklama ile bir yığın Enchant Item kullanabilen Switchbot sisteminin anlık yöntemi. Bu sistem mevcut sadece Azyrah ve Nemerum gibi bazı sunucularda.

Zindan Zamanlayıcısı

Metin2 Dungeon Timer

Dungeon Timer, zindan girişlerinde sizi doğrudan ışınlayan çok kullanışlı bir sistemdir. Zindan Zamanlayıcısı olmalı Metin2 P-Server'ın oynanışında zindanlar büyük rol oynadığı için her Ortaokul ve Newschool Metin2 P-Server'da bulunur, Bu nedenle oyuncular, yürümek zorunda kalmadan anında zindandan diğerine geçme rahatlığına sahip olmalıdır. Biraz Eski Usul Sunucularda da var, ancak orada olması şart değil. En yaygın metin2 zindanları Spider Baroness, Demon Tower, Şeytan Yeraltı Mezarları, Beran-Setaou, Nemere, Razador, Jotun Thrym, Hydra, Meley, Zodyak Tapınağı, Yılan Tapınağı, Alastor ve Sung Mahi'nin Kulesi. Bazı Oldschool sunucularında ayrıca bir Maymun Zindanı ve Ork Labirenti bulunur. Dungeon Timer'da da bulunmalıdır Oyuncuların En çok tamamlanan zindanlar, Zindanlarda en çok hasar ve En Hızlı için rekabet edebilecekleri bir sıralama sistemi Bir zindanı tamamlama zamanı.